• موبایل : 09108008072
  • تماس: شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
پنج شنبه, 23 تیر 1401 19:19

آیا فعالیت‌های موثر مدیریت رفتار سازمانی موجب افزایش بهره‌وری سازمان می‌شود؟

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

آیا صرف هزینه برای کارمندیابی، گزینش و آموزش کارکنان خوب، برای سازمان مقرون به صرفه است؟ داشتن کارکنان توانمند، سرمایه است یا هزینه؟ آیا کارکنان خوب در همه جای دنیا ارزش یکسانی دارند؟

جیمز گاتری (1)، با جمع آوری اطلاعات از ۱۹۰ سازمان نیوزیلندی در صدد پاسخ به این سئوالات بر آمد. یکی از معیارهای مورد سنجش وی، مشارکت و درگیر شدن در فرایند کار است که با استراتژی تعهد مترادف و هماهنگ است. همچنین وی سئوالاتی درباره ترفيع درون سازمانی، پرداخت بر اساس عملکرد گروه، سهیم کردن کارکنان در مالکیت سازمان (دادن سهام)، برنامه های توانمندسازی کارکنان، تسهیم و اشاعه اطلاعات و آموزش مهارت هایِ جدیدِ موردِ نیاز، مطرح ساخت. علاوه بر این، او بهره وری سازمان را مورد سنجش و ارزیابی قرار داده و مدت زمانی را که کارکنان در سازمان باقی مانده اند را نیز مشخص ساخت.

نتایج این تحقیق نشان داد که استفاده از استراتژی تعهد به بهره وری بیشتر منجر می شود. نتایج جالبی نیز درباره رابطه بین بهره وری و ترک سازمان توسط کارکنان به دست آمد.

در سازمان هایی که مشارکت کارکنان در فرایندهای کاری، خیلی مهم است، نرخ بالای ترک سازمان موجب کاهش بهره وری می شود.

در مقابل، در سازمان هایی که مشارکت و در گیر شدن در کار، کم اهمیت است، ترک سازمان به افزایش بهره وری منجر می شود.

دلیل این تفاوت چیست؟

به نظر می رسد پاسخ در میزان آموزش و بالندگی کارکنان نهفته باشد.

فعالیت های مربوط به مشارکت و درگیر کردن کارکنان اگر چه هزینه بر است؛ اما زمانی که این کارکنانِ توانمند، برای مدت زمان طولانی در سازمان باقی بمانند، منافع بسیاری عاید سازمان خواهد شد که بسیار بیشتر از هزینه های آن است.

نکته: از آنجا که سازمان های مبتنی بر مشارکت کارکنان، منابع و سرمایه بسیاری صرف آموزش و بالندگی بلندمدت کارکنان می کنند، کارکنانشان پس از مدتی بسیار بهره ور و کار آمد می شوند. حفظ کارکنان برای چنین سازمان هایی حائز اهمیت است. به اعتقاد پروفسور گاتری، در چنین سازمانهایی، فعالیت های مدیریت رفتار سازمانی باید بر حفظ کارکنان توانمند متمرکز شود.

(1) James Guthrie

منبع: مدیریت منابع انسانی، پیوند استراتژی و عمل، استوارت و براون، صفحه 71

مشاهده 985 زمان

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.

آکادمی رفتار سازمانی

آکادمی رفتار سازمانی

آکادمی رفتار سازمانی با هدف ارائه خدماتبروز در زمینه آموزش، پژوهش و مشاوره رفتار سازمانی تاسیس شد.

ایمیل : info[at]obac.ir
موبایل: 09108008072

پیوستن به ما

خبرنامه

اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید و در خبرنامه آکادمی رفتار سازمانی عضوشده و از آخرین مطالب و اخبار مطلع شوید.

آکادمی رفتار سازمانی (OBac.ir) تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آکادمی رفتار سازمانی با مدیریت دکتر علی‌اصغر امیری می‌باشد. (نقل قول و برداشت مطالب صرفاً با درج رفرنس بلامانع است و در غیر این صورت اخلاقی نمی‌باشد.)

جستجو

09358880755

ایران، استان تهران، تهران