• موبایل : 09108008072
  • تماس: شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
چهارشنبه, 26 مرداد 1401 09:53

سازمان‌ها توسط مکالماتی که نخواهند داشت محدود می‌شوند

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

سازمان‌ها، در اصل، صرفاً مجموعه‌ای از مکالمات و افرادی هستند که آنها را انجام می‌دهند. این افراد نه تنها از طریق اقتصاد بلکه از طریق ارتباطات (عموماً گفتگو) با یکدیگر مرتبط هستند. این روابط دیکته می‌کند که چه مکالماتی قرار است داشته باشند. قرار است افراد با برخی افراد صحبت کنند نه با برخی دیگر. ما قرار است قبل از اینکه با افراد دیگر صحبت کنیم با افراد خاصی صحبت کنیم. و قطعاً چیزهایی وجود دارد که قرار نیست در مورد آنها صحبت کنیم.

درست همانطور که یک فرد نمی تواند چیزی را که درخواست نمی کند به دست آورد، یک سازمان نیز نمی تواند کاری را انجام دهد که نمی تواند درباره آن صحبت کند. مکالماتی که نمی توانند داشته باشند آنها را کاملاً محدود می کند. آنچه در یک سازمان غیرممکن به نظر می رسد ممکن است یک کار ساده در سازمان دیگر باشد، یک کار معمولی. درخواست برای یک جلسه در مورد موضوعی که تابو یا حساس است ممکن است بسیار سیاسی و مخاطره آمیز ... یا ممکن است پذیرفته شده باشد.

اِد کاتمول، هم‌بنیان‌گذار پیکسار می‌گوید:

"اگر حقیقتِ مورد گفتگو در راهروها بیشتر از جلسات باشد، در سازمان‌تان مشکل دارید. اگر حتی نمی‌توانید در راهروها در مورد موضوعی صحبت کنید، بنابراین مشکل بزرگ‌تری دارید".

جالب است توجه کنید، مانند اعداد مثبت و منفی که یکدیگر را خنثی می کنند، مکالمه هایی که سازمان شما انجام نمی دهد می تواند تأثیر مکالماتی که انجام می دهد را خنثی کند!

بنابراین ارتباطات اثربخش در سازمان بطور مثبتی روی عملکرد کلی سازمان تاثیر می‌گذارد (در مدل رفتار سازمانی رابینز و جاج (2021) ارتباطات در قسمت فرآیند و سطح گروهی مورد بررسی قرار گرفته است). یکی از مدل‌های مطرح و فراگیر در انجام گفتگوهای اثربخش، مدل گفتگوهای حیاتی می‌باشد.

 

Reference: Daniel Stillman (2020), Good Talk, How to Design Conversations that Matter  

مشاهده 211 زمان

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.

آکادمی رفتار سازمانی

آکادمی رفتار سازمانی

آکادمی رفتار سازمانی با هدف ارائه خدماتبروز در زمینه آموزش، پژوهش و مشاوره رفتار سازمانی تاسیس شد.

ایمیل : info[at]obac.ir
موبایل: 09108008072

پیوستن به ما

خبرنامه

اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید و در خبرنامه آکادمی رفتار سازمانی عضوشده و از آخرین مطالب و اخبار مطلع شوید.

آکادمی رفتار سازمانی (OBac.ir) تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آکادمی رفتار سازمانی با مدیریت دکتر علی‌اصغر امیری می‌باشد. (نقل قول و برداشت مطالب صرفاً با درج رفرنس بلامانع است و در غیر این صورت اخلاقی نمی‌باشد.)

جستجو

09358880755

ایران، استان تهران، تهران