• موبایل : 09108008072
  • تماس: شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
پنج شنبه, 04 فروردين 1401 14:32

کارگاه آموزشی خلاقیت سازمانی

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

توی فضای استارتاپ‌ها و کسب و کارها جمله‌ی معروفی وجود داره که میگه:

نوآوری کنید یا نابود شوید!

درک خلاقیت در محیط‌های پیچیده اجتماعی مثل سازمان نیازمند توجه ویژه‌ای هستش. بر خلاف تصور عموم که خلاقیت رو مقوله‌ای فردی می‌بینن، خیلی از مباحث پیرامونی توی سازمان در این قضیه دخیل‌ان. خلاقیت سازمانی به عنوان ایجاد یک محصول، خدمات، ایده، رویه یا فرآیند جدید ارزشمند و مفید توسط افرادی که با هم در یک سیستم اجتماعی پیچیده کار می‌کنن، تعریف می‌شه.

توی این دوره آموزشی روی مدل تعامل‌گرایانه رفتار خلاقانه کار می‌کنیم. این مدل در مورد رفتار خلاقانه و نوآوری سازمانی برای توسعه یک چارچوب تعاملی برای خلاقیت سازمانی استفاده شده. توی این دوره آموزشی به خلاقیت فردی، گروهی و سازمانی می پردازیم و نحوه تعامل این سطوح خلاقیت با یکدیگر و افزایش عملکرد کلی سازمان رو با هم بررسی می‌کنیم.

این دوره آموزشی کاملاً مشارکتی و تعاملیه و در کنار تئوری‌های این مدل جالب، فعالیت‌های متنوعی هم توی دوره آموزشی انجام میشه تا شرکت‌کنندگان با شادابی مباحث رو همونجا در کارگاه یادبگیرن و براشون نهادینه بشه.

مدل خلاقیت سازمانی تعامل‌گرایانه

خلاقیت در فضا اتفاق نمی‌یوفته و برای درک خلاقیت سازمانی، درک جنبه‌های زیر خیلی مهمه:

(الف) فرآیند خلاقیت،

(ب) محصول خلاق،

(ج) فرد خلاق،

(د) موقعیت خلاق، و

(ه) راهی که هر یک از این مؤلفه‌ها با مؤلفه‌های دیگر تعامل دارند (هارینگتون، 1990).

نظریه ارائه شده در این مدل دیدگاه روانشناختی تعاملی و تأثیر آن بر ادغام فرآیند، محصول، فرد و موقعیت رو توی یه نظریه جامع‌تر خلاقیت سازمانی مورد بحث قرار می‌ده.

دیدگاه کنش متقابل، زمینه‌ای قوی برای توضیح رفتار انسان در بافت اجتماعی پیچیده که به خلاقیت منجر میشه، فراهم می‌کنه.

این مدل یک پوشش مفهومی برای دیدگاه تعامل گرایانه در مورد خلاقیت سازمانی فراهم می کنه. این مدل اساساً مدل رفتار خلاق وودمن و شوئنفلد (1989) رو در یک محیط اجتماعی گسترش می‌ده. رفتار خلاق شرکت‌کنندگان سازمانی یک تعامل پیچیده و ظریف فرد-موقعیته که تحت تأثیر رویدادهای تاریخی و همچنین ویژگی‌های بارز وضعیت فعلیه.

مشاهده 338 زمان

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.

آکادمی رفتار سازمانی

آکادمی رفتار سازمانی

آکادمی رفتار سازمانی با هدف ارائه خدماتبروز در زمینه آموزش، پژوهش و مشاوره رفتار سازمانی تاسیس شد.

ایمیل : info[at]obac.ir
موبایل: 09108008072

پیوستن به ما

خبرنامه

اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید و در خبرنامه آکادمی رفتار سازمانی عضوشده و از آخرین مطالب و اخبار مطلع شوید.

آکادمی رفتار سازمانی (OBac.ir) تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آکادمی رفتار سازمانی با مدیریت دکتر علی‌اصغر امیری می‌باشد. (نقل قول و برداشت مطالب صرفاً با درج رفرنس بلامانع است و در غیر این صورت اخلاقی نمی‌باشد.)

جستجو

09358880755

ایران، استان تهران، تهران